29 Ocak 2015 Perşembe
Samsun6 °C
Dolar Çıldırdı
Türk Kadınlarının Neresi Güzel?
İbrahim Adnan Saraçoğlu, Erdoğanın Başdanışmanı Oldu
2 Asker Öldü, İsrail Harekete Geçti
ÇAYKUR 3 Bin 500 İşçi Alacak
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Tapu Kanununda yapılan değişiklikler
23 Aralık 2011 Cuma 18:04

Tapu Kanunu'nda yapılan değişiklikler

Tapu ve Kadastro Samsun 10. Bölge Müdürü Hasan Özalban, Tapu Kanunu'nda yapılan değişikliklerle ilgili açıklamada bulundu.

Tapu Kanunu'nda değişiklik yapılarak otomatik olarak intikal yapılması ve mevcut durumla ilgili bilgi veren Bölge Müdürü Hasan Özalban, "Şu anda yapılan intikal işlemlerinde; mahkemeden alınan veraset belgesi ile ilgililerinden en az birinin başvurusu halinde iştirak mülkiyete, varislerin tamamının başvurusu ile müşterek mülkiyete dönüşmektedir. İşlemin mali yönü olarak döner sermaye ücreti yatırılması gerekir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve bu konuda devrim niteliği taşıyan tasarıya göre; vefat eden kişilerin kimlik numarası Tapu Kadastro Bilgi Sistemi'nde kayıtlı olanların, güncel nüfus kayıtlarının ilgili Tapu Müdürlüklerine gönderilmesi üzerine, Tapu Müdürlüğü tarafından mirasçılık belgesi düzenlenecek ve bu belgeye göre iştirak mülkiyeti kurulacak, işlemin maliyeti olmayacaktır. İş bu paylaşıma itirazı olanlar Sulh Hukuk Mahkemelerine dava açabilecek" dedi.

YORUMLAR
gerçek
ali kurt
haberleri takip ettiğim kadarı ile şunu tespit ettim;Tapu ve Kadastro Samsun 10. Bölge Müdürlüğü, kadro alma,atlama tahtası,Ankara ya gitme kapısı olarak hep kullanılıyor,kadastrodada durum böyle,bir önceki bakan samsunlu idi,3 kişi götürdü,3 kişi getirdi,, rüşvet ile anıldı hep bu müdürlüğümüz,terfi olmak isteyen basında bir şeyler yaptık ettik deyip puan almaya çalışıyor,ben havza lıyım, soruyorum ilçemizin tapu kadastrosunu neden kapattınız,böylemi büyüyeceğiz ilçe md. kapatılarak mı,,
24 Aralık 2011 Cumartesi 12:50
TÜRKİYE GÜNDEMİ