31 Ocak 2015 Cumartesi
Samsun18 °C
Yüksek Teknoloji Yatırımlarına 5. Bölge Teşviki
İşinizden Şikayetçi Misiniz?
 Emin Çakmak Ödüle Layık Görüldü
Iraklılar Abd Hayali İçin Samsuna Geliyorlar
Seyit Onbaşının Kaldırdığı Top Mermisi Kaç Kilo?
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti seçimi böyle kazandı
12 Temmuz 2011 Salı 08:50

AK Parti seçimi böyle kazandı

Seçimlerin üzerinden geçen zaman ilginç hikayeleri de gün yüzüne taşıyor.

HABEREXEN.COM

80 yaşındaki kanser hastası Ali Kurt, seçim öncesi Recep Tayyip Erdoğan ya da temsilcisini görmek istedi. Yardım isteyecek beklentisi ile ziyaret edilen Ali Dede, “Size yaptıklarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti'ye Samsun'da yüzde 62 gibi rekor oranda oy aldıran nedenleri ortaya çıkan hikayeler anlatıyor. Şehit babası Ali Kurt'un torunu bir akşam üstü AK Parti'nin seçim koordinasyon merkezine gelir. Burada İl Başkanı Osman Çetinkaya ve Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'e dedesinin yatağa mahkum olduğunu ifade ederek evinde ziyaret edilmesini ister. Hiçbir talepte bulanmayan torun sadece dedesinin hastalığına vurgu yapar ve başbakan Erdoğan'ı görmek istediğini anlatır. Dedesinin şehit babası olduğunun ifade edilmesi üzerine AK Parti Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya ve Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Ali Kurt'un Karşıyaka mahallesindeki evine program dışı ziyaret yaparlar.

Yolda giderken de hastalığın tedavisi için hastane ve sevk için de ambulans tedarikini planlayan Başkan Çetinkaya ve Eski Bakan Demir, eve girdiklerinde şaşırırlar. Torunları ve çocukları tarafından son derece nezih bir şekilde bakılan Ali Kurt, kanser hastalığının pençesinde yaşam mücadelesi vermektedir.

Seçim süresince herkesin oyunu bir koz gibi kullandığı dönemde Ali Kurt, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a selamını iletmek ister. “Benim sizden hiçbir beklentim yok. Son nefesimi vermeden Recep Tayyip Erdoğan'ın temsilcilerini görmek istedim. Çünkü, rüyamda Başkanımı gördüm. Beni ziyaret etmişti. Allah sizden razı olsun” diyen Ali Kurt'un kendisinin ve çevresindekinin yaşadıkları AK Parti'yi toplumla ne kadar bütünleştiğini gösteren en son örnek.

Ali Dede, bu ziyaretten 4 gün sonra vefat etti.

HABEREXEN.COM

YORUMLAR
samsunlu
mali
samimi olarak kocum dedim,ama sana ters yazinca asagilayici olarak algiladin herhalde.neyse ben ne niyetle yazdigimi biliyorum.tuncay'a yazdigin linkten "soz verildi"yi nasil cikardigini anlamak guc.zira basbakanin otoban sozu verdigi,cetinkaya'ninda "bu otoban ile birlikte hizli tren yapilma arzusu"icerisinde oldugu yaziliyor.muhtemelen cevresindeki ufak capli kamununda nabzini tutarak kendisi demec vermis.hani nerde soz ibaresi??hani sozu veren??bi daha oku,iyi bi anla,sonra soyle bakali
14 Temmuz 2011 Perşembe 18:06
mali
samsunlu
mali ben uslubuma cok dikkat ederim hic kimseye kocum gadasım veya nebilim öyle samimi asagılayıcı konusmadım yazmadım yazmamda.neyse önemli degil bunlar ben dogruya dogru yalnısa yalnıs denmesinden yanayyım baksanıza verilen sözler unutulmus arkadas cıkmıs tren ve otoban sözü verilmedi diyor ne yazayım ben simdi bu kisiye :-)) yazıncada k.kılıcdaroglusun diyosun ama ben oyumu chp ye vermedimki nerden cıkartıyorsun bunu????
14 Temmuz 2011 Perşembe 15:19
tuncay ayaz
samsunlu
tuncay ayaz ne cabuk unuttun verilen sözleri otoban ve hızlı tren sözü verilmedi demek samsuna o zaman haberexnin su linkine bir zahmet tıklarmısın lütfen http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=31393
14 Temmuz 2011 Perşembe 15:15
TÜRKİYE GÜNDEMİ