28 Ocak 2015 Çarşamba
Samsun3 °C
Bu Ayıp Tüm Türkiyenin
Korsanlıkta Çıtayı Yükselttiler
Muharrem Göksel için ne diyorlar?
50 Yaş Üstü Çalışanlar Ve İş Hayatı
Apple Watch İçin Tarih Verdi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Andımızın Kaldırılmasına Tepki
02 Ekim 2013 Çarşamba 14:19

'Andımız'ın Kaldırılmasına Tepki

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Demokratikleşme Paketi’ kapsamında ilköğretim okullarında okunan ‘Andımız’ın kaldırılmasına Türk Eğitim-Sen Samsun Şubesi ve MHP İl Başkanlığı tepki gösterdi.

Türk Eğitim Sen Samsun Şubesi ve MHP İl Başkanlığı üyeleri ‘Andımız’ uygulamasının kaldırılmasını protesto ederek, 23 Nisan Ortaokulu önünde Türk bayrağı açıp Andımız’ı okudular. 23 Nisan Ortaokulu önündeki İstiklal Caddesi’ni trafiğe kapatan grup, Türk bayrağı açarak ‘Andımız’ uygulamasının kaldırılmak istenilmesini protesto etti. Grup “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sloganları attı.

Demokratikleşme Paketi’ni eleştiren Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, “Bu paketle, Türk coğrafyasında yaşayan tüm vatandaşlarımızı bir arada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan üst kimliğimiz ‘Türklük’ yok edilmek istenilmekte. Bu doğrultuda her sabah okullarda okutulan ‘Andımız’ kaldırılmakta, ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ diyenler susturulmaktadır. ‘Türküm’ ile başlayan, ‘doğruyum’ ile devam eden bir andın kaldırılması, ancak Türk olmayan ve doğru olmayan insanları memnun etmek için atılmış bir adım olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde çocuklarımızın ‘Türküm’ demesi, ‘doğruyum’ demesi, ‘çalışkanım’ demesi kimleri, neden rahatsız etmektedir? Bundan ancak, Türklük şuurundan uzak, Türklerle tarihi bir hesaplaşma peşinde koşanlar rahatsız olur. Biz bunların kim olduğunu çok iyi biliyoruz” dedi.

Başkan Kuruoğlu’nun basın açıklamasının ardından Mithat Paşa Lisesi Edebiyat Öğretmeni Hüseyin Kaymakçı da Andımız’ı kağıttan okudu.

Eyleme MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanvekili Muhammet Bektaş, parti üyeleri de katıldı.

'ANDIMIZ'IN KALDIRILMASINA TEPKİ

 

'ANDIMIZ'IN KALDIRILMASINA TEPKİ

 

'ANDIMIZ'IN KALDIRILMASINA TEPKİ

'ANDIMIZ'IN KALDIRILMASINA TEPKİ

Kaynak:
YORUMLAR
Omg
Sinan ck
Bu yorumlari yazanlar cocukken beyninin üstüne düsmüs olmali!!!
Türkiyede hristiyanlarda yasiyo o zaman ezan da okunmasin olurmu hic andimiz kaldirilsin kürtler var
Amerikada amerikan mi var ??
03 Ekim 2013 Perşembe 13:25
insan
doğru birdir
doğru,çalışkan ve toplumda sevilen insanların yetiştirilmesi konusunda verilen eğitime başlanırken okunan andımız niye birtakım kişileri rahatsız ediyor. yoksa bu hasletlere sahip insanların yetiştirilmesi istenmemekte ve insanların tebaa olarak kalması ve bırakılması mı arzu edilmektedir.
03 Ekim 2013 Perşembe 09:51
ZORUNUZAMI GİTTİ
kadir
Bizler Türklüğümüzle öğünüyoruz.Bu ülkede kimse diğerine bir başka kelime ile hakaret etmiyıor.Yıllarca böyle yaşandı.Andımızın okunmaması ve Türk olmak neredeyse bu ülkede suç haline geldi
03 Ekim 2013 Perşembe 09:42
TÜRKİYE GÜNDEMİ