• BIST 104.595
  • Altın 229,927
  • Dolar 5,4631
  • Euro 6,1893
  • Samsun 2 °C
  • Ankara 5 °C
  • İstanbul 12 °C
  • Trabzon 8 °C

Gül: "Samsun'u en çok ben yönettim"

Gül: Samsunu en çok ben yönettim
12 Eylül kesintisi hariç, 1968'den 1988'e kadar Samsun'u yönettiğini dile getiren Vehbi Gül, "Evvel Allah Samsun'un direksiyonuna yeniden geçeceğim" dedi.

Şevki Yıldırım/ Haberexen.com

"Aziz Kardeşim!" diyerek başlıyor söze; "Vehbi Gül dünya belediyeciliğinde Samsun markasıdır" diye ekliyor. 1968-1988 arasında yaptıklarını 12 maddede sıralıyor kısaca; "Bulvar Yolunun açılmasına, Sanayi Siteleri ve Organize Sanayi Sitesinin yapılmasına; Merkez Cami ve Külliyesi ile Ticaret Markezinin gerçekleşmesi; 19 Mayıs Üniversitesi'nin kuruluşuna öncülük; Çakmak barajı, büyük ticaret merkezi, yeni şehir mezarlığı, balık hali, güçsüzler yurdu, adliye ve polis lojmanları, modern pazar tesisleri, işyerleri ve otobüs işletmesi, Adnan Menderes sahil yolu, 19 Mayıs bulvarı, Rıhtım Bulvarı, Samsunspor kompleksi, Büyükşehir Belediye Sarayı, İlkadım Belediye Hizmet Binası, Gazi Belediyesi Hizmet Binası, Canik Belediyesi Hizmet Binasının yapılmasına vesile olunduğunu anlatıyor.

Aslında bu kadarla sınırlı değil tabi Vehbi Gül'ün anlattıkları. Teker teker sıralamaya kalksak 85, 100'ü buluyor bu liste. Zaten bilenler de biliyor Kemal Vehbi Gül'ün yaptıklarını. Vehbi Bey kestirmeden söylüyor zaten "Vehbi Gül; hizmet ve eser demektir!" Bize fazla kemal etmemek düşüyor.

Yeniden hizmet etme harekatı başlatan Kemel Vehbi Gül, yeni iddialar ortaya atıyor bu kez; Örneğin, kendi kaynağını kendi temin etmek üzere fakirler için ücretsiz Modern Belediye Halk Hastanesini hizmete açmak. Bir başka iddiası Karadeniz Devletleri ve İslam Ülkeleri Ortak Pazarı ve Fuar Tesisi kurmak. Samsun Belediye Vakıg Üniversitesi tesisetmek. Belediye Vakıf Fen Liseleri kazandırmak. "Yani" diyor Vehbi Bey, "Bu cümleden olarak Samsun holding Projesi ile bütün dünyaya yepyeni bir belediye modeli hediye edeceğiz". Vehbi Beyin Belediyesi 12 Dev şirket kuracak, ilk sermayeyi yatıracak, sonra da bu şirketleri halka açarak kalkınma seferberliğine start verdi.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Haber Exen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0.362. 432 64 64 Faks : 0.362. 435 47 77