• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Samsun 20 °C
  • Ankara 16 °C
  • İstanbul 19 °C
  • Trabzon 23 °C

İşte Samsun'un düğün mekanları

İşte Samsunun düğün mekanları
Yaz mevsiminin iyiden iyiye kendini gösterdiği bu günlerde düğün sezonun başladığını belirten süslü ve bol klaksonlu araçlar artık caddelerde boy göstermeye başladı.
Vedat ATICI/ HAberexen.com

Haberexen olarak düğün yapmayı planlayan okurlarımızı aydınlatabilmek ve yer seçiminde onlara alternatifler sunabilmek amacıyla küçük bir araştırma yaparak Samsun'da bulunan düğün yapılacak alanları ve alternatifleri gözler önüne sermeye çalıştık.

Düğün yerleriyle ilgili alternatif araştırma analiz raporumuza geçmeden önce düğünle ilgili şu hususlara dikkat etmek en mutlu olmanız gereken gününüzün kabus haline gelmemesinde büyü rol oynayacaktır. Öncelikli olarak yer seçiminiz çok önemli. Düğününüzü havuz başındamı, salondamı yoksa kır düğünümü şeklindemi yapacaksınız bunun kararını verdikten sonra sıra bu yeri bulmaya geliyor.Sonrasında konukların nikah yerinden düğün yerine yürümeleri gerekiyorsa yürüyecek yolu mumlarla süsleyerek ve ağaçları dekorasyonda kullanılan renkleri uygun kurdelelerle bağlayarak onları yönlendirilmiş olun ve bir rota oluşturmuş olun.Dahası diğer insanların düğünlerine alıcı gözle bakın, nelerden hoşlandığınızı ve nelerden hoşlanmadığınızı analiz edin. Hayallerinizdeki düğün yerini seçerken ne eklemek istediğiniz veya neyin olmasına tahammül edemezsiniz bunları düşünün.

ANAKENT SOSYAL TESİSLERİ

Yaklaşık beş dönümlük bir alan üzerine kurulu Anakent Sosyal Tesisleri Samsun'un en büyük ve çok sayıda alternatif sunan tesisi. Tesisde aynı anda dört düğün yapabilmek mümkün. 2000 kişilik kapasiteye sahip tesiste üçü açık alan biri kapalı alan olmak üzere dört düğün mekanı bulunuyor. 2004 yılına kadar düğün organizasyonu yapılmayan fakat o tarihten sonra profosyönel anlamda hizmet vermeye başlayan tesis Samsunluların gözde mekanlarından biri olma özelliğini taşıyor.

Tesiste düğün yapmak isteyenler 2600 tl ile 3400 tl arasında bir parayı gözden çıkarmak zorundalar. Bu ücrete full paket denilen içerisinde bir düğünde olması gereken herşey dahil. Tesise gelen konuklara en iyi şekilde hizmet verebilmek için kadrolu 15 personele yaz mevsiminde 15 eleman daha eklenerek konukların en iyi şekilde ağırlanması amaçlanıyor. Anakent Sosyal Tesislerine bir süre önce atanan işletme müdürü Tunay Konaçoğlu bu konuda oldukça deneyimli. Daha önce bir çok ilde beş yıldızlı otellerde yöneticilik yapan Konaçoğlu, kaliteli hizmet noktasında oldukça titiz davranıyor.

Aynı zamanda 17 odalı 34 kişinin konaklayabileceği, deniz ve göl manzaralı bir motele sahip olan tesis bu yıl ilk defa belirli saatler arasında nikah organizasyonlarınıda ev sahipliği yapmayı planlıyor.

MEŞE KÜLTÜR TESİSLERİ

Samsun'un yeşillikler ve ağaçlar arasında bulunan ve görenleri bir anda kendine aşık eden Canik Belediyesi Meşe Tesisleri, Türkiye'de ender bulunan bir düğün mekanı olma özelliğine sahip. Yaklaşık olarak 34 bin m2'lik ormanlık alanın ortasında bulunan tesisler kır düğünü yapmak için en ideal alanlardan biri olma özelliğini taşıyor. Meşe tesislerinde deyim yerindeyse yok yok, 2385 m2 restoran binası, 1000 m2 açık düğün salonu, 100 m2 hediyelik eşya birimleri, 10 m2 güvenlik birimi, 600 m2 süs havuzu ve oturma alanı, 530 m2 restoran ve oturma alanı, 470 m2 çocuk oyun alanı, 500 m2 şark kıraathanesi, 100 m2 kapalı çocuk oyun alanı, 2500 m2 yürüyüş ve trafik yolları, 354 m2 iki katlı 11 kişilik Konuk evi ile Samsunlulara hizmet veriyor.

Meşe tesislerini emsallerinden ayıran en büyük özelliği ise, sık şekilde dizilmiş meşe ve çam ağaçlarının arasından Karadeniz'in tüm güzelliğiyle ayaklar altından hissettiren otantik havası. Düğün mekanı olarak ayrılan alan toplamda 800 kişilik kapasiteye sahip. Meşe Tesislerinde düğün yapmak isteyenler 1600 ile 3600 TL'yi gözden çıkarmak zorundalar. Tabiki verilen bu para full düğün paketini kapsıyor. Diğer düğün mekanlarında olduğu gibi düğün için akla gelebilecek tüm hazırlıklar meşe tesisinin hünerli personelinin elinde şekilleniyor.

2005 yılından bu yana Samsunlulara düğün mekanı olarak hizmet veren tesisin müdürlüğünü ise bu konuda oldukça deneyimli Ercan Bayrak yapıyor. Aynı zamanda İşletme ve İştirakler Müdürü olan Ercan Albayrak deyim yerindeyse gecesini ve gündüzünü katarak oldukça yoğun bir mesaiye sahip meşe tesisinin tüm işleriyle uğraşıyor. Bayrak, meşe tesislerinde yılda 60'a yakın düğün yaptıklarını belirterek kaliteden taviz vermemek adına bu sayıyı daha yukarı çekmek istemediklerini ifade etti. 30 kişilik personele sahip olduklarını dile getiren Bayrak, ayrıca Canik Belediye Binası yanında 350 kişilik ayrı bir alanlada kapalı düğün mekanı olarak hizmet verdiklerini belirtti.
Normalde tesisin gündüz saatlerinde de hizmet verme özelliğine sahip olduğunu belirten Bayrak, havanın sıcak olmasından dolayı insanları mağdur etmemek adına genelde akşam saatlerinde düğün programı yaptıklarını ifade etti. Bayrak ayrıca diğer açık hava düğün mekanlarından farklı olan özelliklerini şöyle ifade etti. "Bizim mekanımızda düğün yapacak bir çiftin düğün saati yağmurlu bir havaya denk gelirse, anında hazır halde beklettiğimiz diğer iç mekana geçebiliyoruz" sözlerini dile getirdi.

FENER PLAJI TESİSLERİ

Samsun'un denizle bütünleşen ve mekan olarak insana denizin ortasında hissini veren tesis oldukça yeni. Geçtiğimiz yıl içerisinde dört organizasyona sahip tesis deniz kenarında açık havada düğün yapmak isteyenler için oldukça elverişli.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Haber Exen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0.362. 432 64 64 Faks : 0.362. 435 47 77