• BIST 117.110
  • Altın 168,129
  • Dolar 3,9332
  • Euro 4,8403
  • Samsun 8 °C
  • Ankara 9 °C
  • İstanbul 7 °C
  • Trabzon 10 °C

Murat Demir, İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor

Murat Demir, İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor
AK Parti Kastamonu Milletvekili Aday Adayı Murat Demir, ilçe ziyaretleri kapsamında İnebolu ilçesini ziyaret etti. Burada ilçe teşkilatı ile görüşen Demir, partililerden büyük ilgi gördü.Ziyaretinde D...

AK Parti Kastamonu Milletvekili Aday Adayı Murat Demir, ilçe ziyaretleri kapsamında İnebolu ilçesini ziyaret etti. Burada ilçe teşkilatı ile görüşen Demir, partililerden büyük ilgi gördü.

Ziyaretinde Demir’e Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir ve çok sayıda partililer eşlik etti.

AK Parti İnebolu İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu ve ilçe teşkilatıyla görüşen Murat Demir, her Kastamonulunun kaderinde olduğu gibi kendilerinin de küçük yaşta Kastamonu’dan İstanbul’a göç ettiğini söyledi.

Kastamonu’nun il merkezi ve ilçelerinin geleceği ile alakalı herhangi bir projeyle İnebolu’ya gelmediğini ifade eden Murat Demir, “Ben İstanbul’da siyaset yapmış biriyim. Ama ben İstanbul siyaseti ile Kastamonu siyasetini ayırt ediyorum. Anadolu’da farklı bir siyaset uygulanıyor. Her an hizmet odaklı sürekli hareket halinde olan, seçim bittiğinde de siyasetin devam ettiği bir ortamdan geliyorum.. Oradaki edindiğim tecrübeyle de burada hizmet etmek istiyoruz” dedi.

“HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM”

Kastamonu’ya hizmet etmek için geldiğini ve tercih sıralamasında Kastamonu’nun dışında başka bir tercihte bulunmadığını aktaran Murat Demir, “Ben milletvekili olmak için yola çıkmış biri değilim. Bunu ciddi söylüyorum ben hizmet etmek için yola çıkmış bir insanım. Çünkü ben milletvekili olmak isteseydim İstanbul 1. Bölgeden aday adaylığımı açıklar, listeye girmem benim için çok zor olmazdı. Ama İstanbul’un siyasete ve milletvekili çok fazla ihtiyacı yok. Çünkü İstanbul’daki belediyelerin bütçeleri olsun çalışmaları olsun milletvekillerini aşmış durumda. Ama Anadolu’da bir milletvekiline değil çok milletvekiline ihtiyaç olduğunu biliyorum. Özellikle Kastamonu’da son 1 yıldır takip ettiğim siyasetteki bu durum, beni bu bölgede milletvekili aday adayı olma gibi bir kanıya itti” diye konuştu.

“KAPILARINDA YATMAK GEREKİYORSA, ONU DA YAPARIM”

İstanbul’da ciddi manada Kastamonulu işadamlarının olduğunu vurgulayan ve bu işadamlarının kapısında yatmak gerekiyorsa bunu da severek yapabileceğini belirten Murat Demir, “Ben, sanayici yapıma güveniyorum. Bizim İstanbul’da çok ciddi katmanlarımız var. Özellikle iş adamı anlamında baktığınız zaman bugün Türkiye’nin ve dünya sıralamasına girmiş çok büyük şirketlerimiz var, bunlar Kastamonulu. Yıllardır hep şu söylendi İstanbul’la Kastamonu bir türlü bir entegre olamadı. Bu siyasetende kurulamadı. Bende memleketime bir yatırım planıyla geldiğimde karşımda ilk görmek istediğim bir milletvekili olurdu. Siyaset budur. Benim mantalitem budur. Eğer aday adaylığını geçip aday olabilirsek gerekirse o bölgedeki Kastamonulu iş adamlarını bu bölgeye çekmek için, bu bölgeye en az biraz para harcattırmak için, Kastamonu bölgesine bir şeyler yapmaları için kapılarında yatmak gerekiyorsa onu da yaparım. Çünkü ben bu iş adamlarına çok yakın biriyim” şeklinde konuştu.

“KASTAMONU’NUN KALKINMASI, İNEBOLU LİMANI’NA BAĞLI”

Kastamonu’nun kalkınmasının ileriye giderek vizyon kazanmasını tamamen İnebolu’ya bağladığını anlatan AK Parti Kastamonu Milletvekili Aday Adayı Murat Demir, şöyle konuştu: “İnebolu Limanı her ne halükarda olursa olsun Kastamonu’nun geleceğini tayin edecek bir projedir. Ama burayı harekete geçirmemiz lazım. O da nedir, İnebolu Limanı’nı önümüzdeki özelleştirmede hangi firma alacak ise alsın; Ilgaz Dağı’nın delinmesiyle, İnebolu’yu Kastamonu’ya bağlayacak Küre Dağlarının delinmesiyle ve o rampaların aşılmasıyla birlikte İç Anadolu’nun tüm ihracatını buraya rahatlıkla çekmemiz mümkün. Ama buradan İstanbul veya Akdeniz’e aktarmalı mutlak suretle bir konteynır hattı olması gerekiyor. Bu konteynır hattıyla o bölgenin ihracatını buraya çekmek çok kolay. Kastamonu’da şuanda organize sanayilerden bahsediliyor. Taşköprü onaylanmış durumda, Seydiler’de yapılıyor. Ben sanayiciyim, bunların hareketlenmesi sadece İnebolu Limanı’na bağlıdır. Eğer İnebolu Limanı burada aktif çalışmaya başlarsa ben bu organize sanayilerine fabrikamı getirme sözünü verebilirim. Bu kadar net konuşuyorum çünkü dünyada rekabet edebilmeniz için belirli şartların oluşması gerekiyor. Bugün Filyos’a çok büyük kapasiteli bir liman yapılıyor. Bu limanın bitmesi en az 10 yılı alacaktır. Burada hazır bir limanımız var. İnebolu Liman’ında sadece üzerinde yapılacak küçük bir çalışmayla burası rahatlıkla harekete geçirilebilir. Yine Rusya’ya Trabzon Limanı’ndan gönderilen meyve ve sebze ihracatı İnebolu Limanı’na çekilebilir İnebolu Limanı’na talip olan bir özel firmanın sadece buradan maden boşaltması ile alakalı projesi olduğunu öğrendim. Bana göre İnebolu Limanı sadece burada madenle ilgili ticaret yakalayacaksa gelecekte İnebolu ve Kastamonu’nun önü bana göre kesilmiş olur. Çünkü bu ticaret buradan çok geniş yapılması gerekiyor. Cumhuriyet tarihinin en eski limanını çok aktif kullanmamız lazım. Benim proje anlamında baktığımızda en önemli gördüğüm projelerden birisi İnebolu Limanı’dır. Ben seçilirim, olurum olmam Sayın İsa Başkanımızla beraber gelecek tüm milletvekillerinin bunun için mücadele etmesi gerek”

“FARKLI BİR MİLLETVEKİLİ MODELİ ÇİZECEĞİM”

Kastamonu’da kendisine görev verilmesi durumunda farklı bir milletvekili modeli çizeceğini açıklayan Murat Demir, “İddialı bir aday adayıyım. Ben, Kastamonu’da ve bölgede kimsenin alışmadığı, tahmin bile etmediği bir milletvekili modeli çizeceğim. Bunu nasıl yapacaksınız derseniz kafamda proje ve fikirlerim var. Ben her ay bir ilçeye gideceğim. Belki İnebolu’ya ayda 3-4 defa geleceğim ama bir gün geldiğimde sabah 8’den akşam 10-11’e kadar bu ilçe başkanlığında oturup insanlarla görüşüp onların dertlerini dinleyip ellerini sıkıp onlarla oturup sohbet edeceğim. Çünkü ben İstanbul’da bu siyaseti böyle öğrendim. İnsanların gönlüne girmek gerekiyor. Bir sürü aday adayı var. Teşkilatın ruhunu anlamayan, teşkilatın içinden gelmeyen hiçbir milletvekili sayın başkanımız ve buradaki teşkilatı hiçbir şey veremez bunu çok net söylüyorum. Anadolu’da da vizyonu açık, maddi hiçbir beklentisi olmayan ekonomik özgürlüğünü kazanmış insanların bu bölgelerde Anadolu’da milletvekili olması gerektiğini temenni eden birisiyim” ifadelerini kullandı.

“MURAT DEMİR, ÖZLENEN MİLLETVEKİLİ ADAYI”

AK Parti İnebolu İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu ise, ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Kendisi beklenen, özlenen bir milletvekili adayı. Farklı bir yönü de siyasi bir aday değil ticari bir aday bence bizim için. Kastamonu’nun en büyük problemi istihdam bildiğiniz gibi. Gençleri İstanbul’a kaçırıyoruz. Özellikle bizim sahilimizin en büyük sorunu istihdam. İşten anlayan sanayici birisi olursa bizi anlayabilir. Bu sıkıntımızı giderebilir, gidermeye çalışabilir. Bunları anlatmak bürokrasiden gelenlere haliyle çok zor oluyor. Teşkilatın içinden gelmesi çok önemli bir şey. Siyasette biri bir yerlere gelecekse bu sıkıntıların içinden az buçuk geçmesi lazım. Murat Bey bizim için avantaj. İnşallah aday adaylığı değil adayların içinde görürüz. Bizde gereken desteği vereceğimizi arkadaşlarımızın adına söylüyorum. Son akşam istişaremizi yapacağız bize düşen neyse yapacağız”

Kaynak: Haber Kaynağı
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Haber Exen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0.362. 432 64 64 Faks : 0.362. 435 47 77