• BIST 103.310
  • Altın 228,775
  • Dolar 5,4693
  • Euro 6,2098
  • Samsun 7 °C
  • Ankara 10 °C
  • İstanbul 9 °C
  • Trabzon 8 °C

Salim Arslanhan Resmi Başvurusunu Yaptı

Salim Arslanhan Resmi Başvurusunu Yaptı
AK Parti Milletvekili aday adayı Salim Arslanhan, aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.AK Parti İl binasında düzenlenen basın toplantısıyla aday adaylığını açıklayan BAYSİAD Başkanı Salim Arslan...

AK Parti Milletvekili aday adayı Salim Arslanhan, aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

AK Parti İl binasında düzenlenen basın toplantısıyla aday adaylığını açıklayan BAYSİAD Başkanı Salim Arslanhan resmi başvuru formunu İl Başkanı Hakan Kobal’a verdi.

AK Parti İl binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Arslanhan; “Yeni Türkiye yolunda AK partimiz 12 yılda, ülkemiz ve ilimizin iktisadi sosyal ve ekonomik kalkınmasında yapmış olduğu devrimlerle, halkımızın huzur ve refahı için gece gündüz çalışmalarını hızla sürdürmektedir. 7 Haziranda yapılacak 25. Dönem milletvekili genel seçimlerinde yine, yeniden AK parti olarak alacağımız en yüksek oy oranıyla ülkemiz ve ilimizin kalkınmasında canla başla çalışacağız.

Bilindiği üzere ilimiz 24. dönemde 1(bir) milletvekili ile temsil edilmiştir. Başta il başkanımız olmak üzere milletvekilimiz, belediye başkanımız, il, ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilimiz adına kurulmuş STK larımızın üstün gayretleriyle ‘’İkametimi Bayburt’a Alıyorum’’ kampanyası sonuç vermiş, yeniden 2 milletvekili ile temsile hak kazanılmıştır. Emeği geçenleri gönülden kutluyorum.” Dedi.

“ BAYBURT’U SEVMEK BİR İDDİADIR, YATIRIM YAPMAK İSPATIDIR”

2007 yılından bu yana şehrin kalkınması için yatırım yapma yolunda çok önemli adımlar attıklarını belirten Arslanhan; “Bayburt’u sevmek bir iddiadır, yatırım yapmak ispatıdır” sloganıyla, İlimizin en büyük, ülkemizin sayılı süt sığırcılığı işletmesi olan ” Kardelen Süt” ü kurduk. Sektöre model olan işletmemiz, ilimize 6 adet daha çiftliğin kurulmasında öncülük etmiştir. Bunun sonucu olarak ta, Bayburt’umuz çevre illerde süt üretme konusunda 1. Sıraya oturmuştur. İlimizin kalkınmasına yönelik BAYSİAD olarak ta, 4 adet sempozyum gerçekleştirdik. Koyunculuk kooperatifi organizasyonu ile 50*50 projesi çerçevesinde ilimize 2500 koyun kazandırdık. Silajlık mısır ekim projesiyle de yıllarca BOŞ olan tarlalarımızda 40000 (kırk bin) dönüm mısır ekilerek Bayburt’taki işletmelerle civar illere satılmak suretiyle, milyonlarca lira gelir elde edilmektedir. Yapılan bu yatırımlarımıza daha birçok örnek verebiliriz. Bugün burada milletvekilliği aday adaylığına başvuruda bulunarak, daha müreffeh, kalkınmış bir BAYBURT için çalışmak üzere karar aldık

Değerli hemşerilerim partimizin 2023 vizyonunda hedeflenen 500 milyar $ ihracat 25000 $ kişi başı milli gelir gibi hedeflerine ulaşmasında ilimizin de katkı vermesini, bu hedeflere ulaşmak için yukarıda sayılan yatırımlara yenilerinin eklenmesini, işsizlik ve göç sorununun artık konuşulmamasını istiyoruz. Bunun içinde önümüzdeki dört yılda Bayburt’umuza 4 fabrika yapılmasını planlamış bulunmaktayız.

Kamudaki vergi müfettişliği görevim esnasında, gerekse bugün yürütmekte olduğum Yeminli Mali Müşavirlik mesleği ve Bayburt’a yatırım yapan Bayburt sevdalısı bir işadamı olarak Bayburt’umuza yatırımcı ve yatırım kazandırmaya devam edeceğim.” Dedi.

SALİM ARSLANHAN KİMDİR.

1964 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretimini Sancaktepe köyü ilköğretim Okulunda, Orta öğretimini de Bayburt İmam hatip Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu. Maliye Bakanlığınca 1989 yılında açılan sınavı kazanarak Gelirler Kontrolörü oldu. 1997 yılında bir süre İstanbul Defterdarlığı Ulaştırma Vergi Dairesi Başkanlığı görevinde bulundu.

Maliye Bakanlığında Gelirler Baş kontrolörü olarak çalışırken 25.03.2005 tarihinde Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmak üzere istifa etti. Halen Boğaziçi Yeminli Mali Müşavirlik ve Denetim A.Ş, Metropol Yeminli Mali Müşavirlik ve Denetim A.Ş. ve Metropol Bağımsız Denetim A.Ş’ nin ortağı ve yönetim kurulu başkanıdır. Türkiye’nin önde gelen gruplarına denetim ve müşavirlik hizmeti vermektedir.

Salim Arslanhan, Bayburt’ta kurulmuş olan ve yörenin en büyük yatırımı olma özelliğini taşıyan Kardelen Süt ve Et Ürünleri Gıda Paz. Ltd. Şti’nin kurucu ortaklarından biridir. Şirket Süt Sığırcılığı ve Besi işi yapmakta olup yaklaşık 25.000 m’2 si kapalı alan olmak üzere 110.000 m’2 alan üzerine kurulmuştur. Şirket şu anda 50’ ye yakın çalışanı ve 300 civarında müstahsile üretim yaptırdığından, yaklaşık 350 kişilik istihdam sağlamaktadır. Kardelen Süt toplam 1200 büyük baş kapasiteye sahiptir. Şu anda 1000 hayvan kapasite ile faaliyetini sürdürmektedir. Yatırım bedeli yaklaşık 12.000.000 TL (12 trilyon) olup ilin en büyük yatırımıdır.

Bayburt’ta faaliyette bulunmak üzere Salim Arslanhan tarafından kurulan Yonca Süt ve Et Ürünleri Gıda Pazarlama Ltd Şti ise yaklaşık 5.000 dönüm arazide yem bitkisi üretimi yapmaktadır

Salim Arslanhan, Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolleri Derneğinde 1996-1997 yıllarında yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Kısa adı ( BAYSİAD) olan Bayburt Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneğinin 2007 yılından beri başkanlığını yürütmektedir. BAYSİAD, Bayburt ilinin kalkınması için sanayici ve iş adamlarının yatırım yapması için öncülük etmiş olup, bu amaçla Bayburt’ta 2008 yılında 2.Ekonomik Kalkınma Sempozyumu düzenlemiştir. Düzenlenen Sempozyumda organik tarım, Süt inekçiliği, Rüzgâr enerjisi, Küresel ısınma konuları ele alınmıştır. Bu amaçla 2009 yılında Bayburt’ta 3.Ekonomik Kalkınma Sempozyumu düzenlenmiştir. Koyun yetiştiriciliği ve kooperatifleşme konuları işlenmiştir. Son olarak 2010 yılında 4. Ekonomik Kalkınma Sempozyumu düzenlenerek Doğu Anadolu kalkınma ( DAP) projeleri uygulamaları ve çiftçilerin bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

Söz konusu Sempozyumlar sonucunda 7 proje uygulanmış ve hayata geçirilmiş, böylece Bayburt çevre illerde en çok süt üreten il olma özelliğine kavuşmuştur. Koyunculuk konusunda ise 50*50 proje kapsamında bir kooperatif kurdurularak 2500 koyunun Bayburt’a kazandırılması sağlanmıştır.

Beyaz Ay Derneği’nin 11 Aralık 2010 tarihinde Bayburt’ta yaptığı Eğitim Her Engeli Aşar kampanyasında da ekonomik destek verilerek etkinliğe katkıda bulunmuştur.

Salim Arslanhan ayrıca kısa adı (ASKON) olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneğinin ve Bayburt Grup Özel İdare Gençlik ve Spor kulübünün de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Evli, biri erkek ikisi kız olmak üzere toplam üç çocuğu vardır. Eşi Maliye Bakanlığın da Büyük Mükellefler İnceleme Grubunda Vergi Baş Müfettişi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Kaynak: Haber Kaynağı
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Haber Exen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0.362. 432 64 64 Faks : 0.362. 435 47 77